fbpx

Henkilöstömme

Yhtiön johtoryhmään kuuluvat toimitusjohtaja Timo Paakki, hallintopäällikkö Maarit Randelin, palvelujohtaja Mari Meriläinen ja matkailujohtaja Maisa Häkkinen.

Yhtiön hallituksen puheenjohtajana toimii Tomi Sikanen ja varapuheenjohtajana Armi Salo-Oksa. Hallituksemme jäsenet löydät täältä.

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@mikseimikkeli.fi

Yrityspalvelut

Yrityspalvelumme palvelee arkisin klo 8-16 numerossa 010 340 3080.

Matkailuneuvonta

Matkailuneuvontamme palvelee arkisin ja kesälauantaisin numerossa 044 794 5669.

Vaihde

Vaihteemme palvelee arkisin klo 8-16 numerossa 015 361 600.

Yrityspalvelut

AkiHakala-0001
Aki Hakala
yleinen yritysneuvonta
0440 361 624
aki.hakala@mikseimikkeli.fi
EmmiLiikanen-0002
Emmi Liikanen
pienyritysten digitalisaatio, Digiportaat 2.0
044 359 8656
emmi.liikanen@mikseimikkeli.fi
Hannele Hynninen, tontit, toimitilat ja messut
Hannele Hynninen
tontit, toimitilat, messut, yritysten sijoittuminen
044 794 2217
hannele.hynninen@mikseimikkeli.fi
HeliTavasti
Heli Tavasti
yritysten perustamisneuvonta, Uusyrityskeskus Dynamo
050 350 2055
heli.tavasti@uusyrityskeskus.fi
JukkaKumpusalo-0001
Jukka Kumpusalo
yrityspalvelutiimin vetäjä, yritysten digitalisaatio, Digiportaat, yhtiön viestintä
044 794 5694
jukka.kumpusalo@mikseimikkeli.fi
Karoliina_Tanskanen_2
Karoliina Tilaeus
yritysten kansainvälisyys
044 767 8482
karoliina.tilaeus@mikseimikkeli.fi
KirsiMättölä-0001
Kirsi Mättölä
yrityskehittäjä, yrityskummit, omistajanvaihdos, talousapu
0440 361 606
kirsi.mattola@mikseimikkeli.fi
MariKivinen-0001
Mari Kivinen
kv-markkinatieto ja kontaktit, Enterprise Europe Network
0500 449 286
mari.kivinen@mikseimikkeli.fi
MariMeriläinen
Mari Meriläinen
palvelujohtaja
040 547 9716
mari.merilainen@mikseimikkeli.fi
MarjoNiittuaho_Nastolin
Marjo Niittuaho-Nastolin
yritysrahoitus, startup-yritykset, Etelä-Savon pääomarahasto
0440 361 615
marjo.niittuaho-nastolin@mikseimikkeli.fi
Pasi Laitinen henkilöstökuva
Pasi Laitinen
yrityskehitystiimin vetäjä, yritysneuvoja, omistajanvaihdokset ja matkailutoimiala
040 837 6257
pasi.laitinen@mikseimikkeli.fi
Sanna_Paavilainen
Sanna Paavilainen
yritysneuvoja, yleinen yritysneuvonta ja perustamisneuvonta
050 412 9009
sanna.paavilainen@mikseimikkeli.fi
PAINOSari_Kujala_Miksei2021_kuva_Pihla_Liukkonen_Kontrastia_p
Sari Kujala
yritysneuvoja, pienyritysten digitalisaatio, Digiportaat
050 435 5172
sari.kujala@mikseimikkeli.fi

Matkailu

AnneInkeroinen-0001
Anne Inkeroinen
palvelusihteeri, matkailuneuvonta
044 794 5669
anne.inkeroinen@mikseimikkeli.fi
Hanna Airas henkilöstökuva, Mikkelin kehitysyhtiö Miksei
Hanna Airas
Mikkelin ja Saimaan matkailukohteiden saavutettavuus
050 3296 560
hanna.airas@mikseimikkeli.fi
JohannaRipatti
Johanna Ripatti
matkailun hankehallinto
044 719 0568
johanna.ripatti@mikseimikkeli.fi
Laura Harimaa henkilöstökuva, Mikseimikkeli
Laura Harimaa
markkinointikoordinaattori, Visit Saimaa 2
+358 50 307 7540
laura.harimaa@mikseimikkeli.fi
MaisaHakkinen2
Maisa Häkkinen
matkailujohtaja
044 794 2219
maisa.hakkinen@mikseimikkeli.fi
MiiaKorja
Miia Korja
D.O. Saimaa, lähiruoka, ruokamatkailu
050 516 1481
miia.korja@mikseimikkeli.fi
MinnaGurney
Minna Gurney
Saimaan matkailu ja brändi, VisitSaimaa 2, LakeSaimaa.fi
044 359 8655
minna.gurney@mikseimikkeli.fi
PäiviSysmäläinen-0002
Päivi Sysmäläinen
Palaa talvella 2023
Suvituulia Brohez henkilöstökuva 1024x1024
Suvituulia Brohez
palvelupäällikkö
050 5933 118
suvituulia.brohez@mikseimikkeli.fi
TarjaPonnio-Kanerva-002
Tarja Pönniö-Kanerva
luonto- ja hyvinvointimatkailu, GeoNaCu Saimaa
0400 809 107
tarja.ponnio-kanerva@mikseimikkeli.fi
TarjaVesalainen-0001
Tarja Vesalainen
historiamatkailu, kv-matkailu
044 755 8367
tarja.vesalainen@mikseimikkeli.fi
TuulaPihkala-0001
Tuula Pihkala
vapaa-ajan asumisen kehittäminen, Laiturilla
0440 361 603
tuula.pihkala@mikseimikkeli.fi
WEB_Veera_Kinnunen_1kuva_Pihla_Liukkonen_kontrastia-2
Veera Kinnunen
vapaa-ajan asumisen kehittäminen, Laiturilla
050 473 2168
veera.kinnunen@mikseimikkeli.fi

Tulevaisuuden Mikkeli

PAINOAnne-Mari_Mattila__kuva_Pihla_Liukkonen_Kontrastia.jpg2
Anna-Mari Mattila
kiertotalousasiantuntija, Arjen kiertotalous
050 471 3329
anna-mari.mattila@mikseimikkeli.fi
HeikkiSilvennoinen-0001
Heikki Silvennoinen
Blue Economy Mikkeli, Memory Campus
050 306 6768
heikki.silvennoinen@mikseimikkeli.fi
IlkkaLiljander-0001
Ilkka Liljander
hankintaneuvonta yrityksille ja aluetoimijoille
044 794 5695
ilkka.liljander@mikseimikkeli.fi
JarmoKastinen-0001
Jarmo Kastinen
EcoSairilan ympäristötietoalusta, yhtiön ICT
040 464 6279
jarmo.kastinen@mikseimikkeli.fi
Johanna Järvinen henkilöstökuva
Johanna Järvinen
kiertotalousasiantuntija, CityLoops
050 465 5320
johanna.jarvinen@mikseimikkeli.fi
JussiHeinimö-0002
Jussi Heinimö
invest-in tiiminvetäjä, biotalous
040 544 0936
jussi.heinimo@mikseimikkeli.fi
KimmoHaapea-0001
Kimmo Haapea
kiertotaloustiimin vetäjä, teollisuuden uudistuminen ja digitalisaatio
0440 361 613
kimmo.haapea@mikseimikkeli.fi
Marle
Marle Kirvesniemi
tapahtumakoordinaattori, Mikkeli Events
050 517 7126
marle.kirvesniemi@mikseimikkeli.fi
OlliMarjalaakso
Olli Marjalaakso
kaupunkimarkkinointi, invest-in, tapahtumat
045 317 2651
olli.marjalaakso@mikseimikkeli.fi
PanuJouhkimo0001
Panu Jouhkimo
EcoSairila koordinaattori
044 598 6854
panu.jouhkimo@mikseimikkeli.fi
Raimo Lilja henkilöstökuva
Raimo Lilja
kiertotalousasiantuntija, CityLoops ja Rapurc
050 409 7832
raimo.lilja@mikseimikkeli.fi
SaijaTillgren-0002
Saija Tillgren
asiantuntija, kansainvälinen yhteistyö ja rahoitusohjelmat
050 387 2691
saija.tillgren@mikseimikkeli.fi

Hallinto

MaaritRandelin-0001
Maarit Randelin
hallintopäällikkö
0440 361 607
maarit.randelin@mikseimikkeli.fi
ReettaVäisänen-0002
Reetta Räsänen
yhtiön taloushallinto ja hankehallinto
044 794 2211
reetta.rasanen@mikseimikkeli.fi
Toimitusjohtaja Timo Paakki
Timo Paakki
toimitusjohtaja
040 809 1627
timo.paakki@mikseimikkeli.fi

MikseiMikkeli ja Yrittäjä juttelivat.
Yrittäjä voitti.

Tuotamme Mikkelin kaupungin yrityspalvelut. Toimimme puolueettomasti, luottamuksellisesti, nopeasti ja henkilökohtaisesti.

Ota yhteyttä ja jutellaan.