fbpx

Henkilöstömme

Yhtiön johtoryhmään kuuluvat toimitusjohtaja Juha Kauppinen, palvelujohtaja Mari Meriläinen, matkailujohtaja Maisa Häkkinen sekä hallintopäällikkö Maarit Randelin.

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@mikseimikkeli.fi

Yrityspalvelut

Yrityspalvelumme palvelee arkisin klo 8-16 numerossa 010 340 3080.

Vaihde

Vaihteemme palvelee arkisin klo 8-16 numerossa 015 361 600.

Matkailuneuvonta

Matkailuneuvontamme palvelee arkisin ja kesälauantaisin numerossa 044 794 5669.

Yrityspalvelut

AkiHakala-0001
Aki Hakala
tuotekehitys, tuotteistaminen, yrityksen kehittäminen sekä kehittämissuunnitelmat ja -rahoitukset
0440 361 624
aki.hakala@mikseimikkeli.fi
Hannele Hynninen, tontit, toimitilat ja messut
Hannele Hynninen
tontit, toimitilat, messut, yritysten sijoittuminen
044 794 2217
hannele.hynninen@mikseimikkeli.fi
HeliTavasti
Heli Tavasti
yritysten perustamisneuvonta, Uusyrityskeskus Dynamo
050 350 2055
heli.tavasti@uusyrityskeskus.fi
Johanna Järvinen henkilöstökuva
Johanna Järvinen
kiertotalousasiantuntija, CityLoops -hanke
050 465 5320
johanna.jarvinen@mikseimikkeli.fi
JukkaKumpusalo-0001
Jukka Kumpusalo
yhtiön viestintä, B2C-kaupan digitalisaatio ja sähköiset markkinointivälineet
044 794 5694
jukka.kumpusalo@mikseimikkeli.fi
jukkas_naama1
Jukka Siikonen
yritysneuvoja
050 405 7707
jukka.siikonen@mikseimikkeli.fi
Karoliina_Tanskanen_2
Karoliina Tanskanen
Kiina ja Venäjä -asiantuntija
044 767 8482
karoliina.tanskanen@mikseimikkeli.fi
KimmoHaapea-0001
Kimmo Haapea
teollisuuden uudistuminen ja digitalisaatio
0440 361 613
kimmo.haapea@mikseimikkeli.fi
KirsiMättölä-0001
Kirsi Mättölä
yrityskehittäjä, business advisory services, terveysteknologia, yrityskummit, omistajanvaihdos
0440 361 606
kirsi.mattola@mikseimikkeli.fi
MariKivinen-0001
Mari Kivinen
kasvuvalmentaja, Enterprise Europe Network
0500 449 286
mari.kivinen@turkubusinessregion.com
MariMeriläinen
Mari Meriläinen
palvelujohtaja
040 547 9716
mari.merilainen@mikseimikkeli.fi
MarjoNiittuaho_Nastolin
Marjo Niittuaho-Nastolin
yritysrahoitus ja -tuet, startup-yritykset, Etelä-Savon pääomarahasto, businessenkelit, Fiban ry:n alueellinen yhteyshenkilö
0440 361 615
marjo.niittuaho-nastolin@mikseimikkeli.fi
Raimo Lilja henkilöstökuva
Raimo Lilja
kiertotalousasiantuntija
+358 50 409 7832
raimo.lilja@mikseimikkeli.fi
RiittaLappi
Riitta Lappi
hoiva-, terveys- ja hyvinvointi, yritysten työvoimatarve, ulkomaalaistaustaiseen työvoimaan liittyvät asiat, yrittäjävaihto
0440 361 621
riitta.lappi@mikseimikkeli.fi
SaijaTillgren-0002
Saija Tillgren
projektipäällikkö, Venäjä-asiat
050 387 2691
saija.tillgren@mikseimikkeli.fi
Sanna_Paavilainen
Sanna Paavilainen
yritysneuvoja, yrityksen perustamisneuvonta
+358 50 412 9009
sanna.paavilainen@mikseimikkeli.fi
Veera Manninen 800x800px
Veera Manninen
projektityöntekijä
+358 50 4780 771
veera.manninen@mikseimikkeli.fi

Matkailu

AnneInkeroinen-0001
Anne Inkeroinen
palvelusihteeri, matkailijoiden neuvonta
044 794 5669
anne.inkeroinen@mikseimikkeli.fi
Hanna Airas henkilöstökuva, Mikkelin kehitysyhtiö Miksei
Hanna Airas
projektipäällikkö
050 3296 560
hanna.airas@mikseimikkeli.fi
IlkkaArvola
Ilkka Arvola
Chef of D.O. Saimaa
050 310 5796
ilkka.arvola@mikseimikkeli.fi
WEBJannikaVahvaselkaˆ_2
Jannika Vahvaselkä
Content Manager
050 464 9558
jannika.vahvaselka@mikseimikkeli.fi
JohannaRipatti
Johanna Ripatti
matkailun projektihallinto
044 719 0568
johanna.ripatti@mikseimikkeli.fi
Laura Harimaa henkilöstökuva, Mikseimikkeli
Laura Harimaa
markkinointikoordinaattori
+358 50 307 7540
laura.harimaa@mikseimikkeli.fi
MaisaHakkinen2
Maisa Häkkinen
matkailujohtaja, neuvontapalvelut ja hankkeet
044 794 2219
maisa.hakkinen@mikseimikkeli.fi
MarkoRiabkov-0001
Marko Riabkov
kv-markkinointipäällikkö, VisitSaimaa -hanke
044 794 5004
marko.riabkov@mikseimikkeli.fi
MiiaKorja
Miia Korja
projektipäällikkö, D.O. Saimaa
050 516 1481
miia.korja@mikseimikkeli.fi
MinnaGurney
Minna Gurney
projektipäällikkö, VisitSaimaa 2 - Lakeland Finland / Lakesaimaa.fi
044 359 8655
minna.gurney@mikseimikkeli.fi
PäiviSysmäläinen-0002
Päivi Sysmäläinen
markkinointi- ja tapahtumakoordinaattori, MSM ry
0440 361 602
paivi.sysmalainen@mikseimikkeli.fi
WEBSannaEerikaˆinen_2
Sanna Eerikäinen
vastuullisuuslähettiläs
050 4710 663
sanna.eerikainen@mikseimikkeli.fi
TarjaPonnio-Kanerva-002
Tarja Pönniö-Kanerva
Projektipäällikkö, GeoNaCu Saimaa -hanke
0400 809 107
tarja.ponnio-kanerva@mikseimikkeli.fi
TarjaVesalainen-0001
Tarja Vesalainen
projektikoordinaattori
044 755 8367
tarja.vesalainen@mikseimikkeli.fi
TuulaPihkala-0001
Tuula Pihkala
projektipäällikkö, vapaa-ajan asumisen kehittäminen
0440 361 603
tuula.pihkala@mikseimikkeli.fi

Tulevaisuuden Mikkeli

HeikkiSilvennoinen-0001
Heikki Silvennoinen
turvallisuusala, kansainvälinen myynti ja vienti
050 306 6768
heikki.silvennoinen@mikseimikkeli.fi
IlkkaLiljander-0001
Ilkka Liljander
hankintaneuvonta yrityksille ja aluetoimijoille
044 794 5695
ilkka.liljander@mikseimikkeli.fi
JarmoKastinen-0001
Jarmo Kastinen
tekninen asiantuntija, EcoSairilan ympäristötietoalusta, yhtiön ICT
040 464 6279
jarmo.kastinen@mikseimikkeli.fi
JuhaKauppinen-0002
Juha Kauppinen
toimitusjohtaja
0440 361 616
juha.kauppinen@mikseimikkeli.fi
JussiHeinimö-0002
Jussi Heinimö
invest-in, biotalous, biojalostamot, TkT
040 544 0936
jussi.heinimo@mikseimikkeli.fi
KatiSaltiola-0001
Kati Saltiola
Tulevaisuuden Mikkeli, Memory Campus -alueen kehitys
0440 361 612
kati.saltiola@mikseimikkeli.fi
OlliMarjalaakso
Olli Marjalaakso
kaupunkimarkkinointi, uusien yritysten sijoittuminen, uudet tapahtumat
045 317 2651
olli.marjalaakso@mikseimikkeli.fi
PanuJouhkimo0001
Panu Jouhkimo
Tulevaisuuden Mikkeli, EcoSairilan alueen koordinaattori
044 598 6854
panu.jouhkimo@mikseimikkeli.fi

Hallinto

EmmiLiikanen-0002
Emmi Liikanen
digikartoitukset ja yrityskoulutukset (Digiportaat -hanke)
044 359 8656
emmi.liikanen@mikseimikkeli.fi
MaaritRandelin-0001
Maarit Randelin
hallintopäällikkö
0440 361 607
maarit.randelin@mikseimikkeli.fi
ReettaVäisänen-0002
Reetta Räsänen
yhtiön taloushallinto ja hankehallinto
044 794 2211
reetta.rasanen@mikseimikkeli.fi

MikseiMikkeli ja Yrittäjä juttelivat.
Yrittäjä voitti.

Tuotamme Mikkelin kaupungin yrityspalvelut. Toimimme puolueettomasti, luottamuksellisesti, nopeasti ja henkilökohtaisesti.

Ota yhteyttä ja jutellaan.