Henkilöstömme - Mikkelin kehitysyhtiö Miksei Oy

Henkilöstömme

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@mikseimikkeli.fi
Yhtiön johtoryhmään kuuluvat toimitusjohtaja Juha Kauppinen, palvelujohtaja Petri Pelli, matkailujohtaja Maisa Häkkinen sekä hallintopäällikkö Maarit Randelin.

Etsi
Generic filters
Exact matches only

Yrityspalvelut

AkiHakala-0001
Aki Hakala
kehittämisrahoitus, puutuoteala ja rakentaminen, vienti
0440 361 624
aki.hakala@mikseimikkeli.fi
ArttuKotilainen
Arttu Kotilainen
teollisuuden ja bioenergia-alan kansainvälistyminen
044 750 9721
arttu.kotilainen@mikseimikkeli.fi
HanneleHynninen-0001
Hannele Hynninen
tontit, toimitilat, messut, yritysten sijoittuminen
044 794 2217
hannele.hynninen@mikseimikkeli.fi
HeidiLampinen-0001
Heidi Lampinen
yrityskehitys, digikartoitukset ja yrityskoulutukset (Digiportaat -hanke), Erasmus yrittäjävaihto ja yrityskummitoiminta
0440 361 619
heidi.lampinen@mikseimikkeli.fi
Ei henkilökuvaa saatavilla
Heli Tavasti
yritysten perustamisneuvonta, Uusyrityskeskus Dynamo
050 350 2055
heli.tavasti@uusyrityskeskus.fi
JukkaKumpusalo-0001
Jukka Kumpusalo
yhtiön viestintä, B2C-kaupan digitalisaatio ja sähköiset markkinointivälineet
044 794 5694
jukka.kumpusalo@mikseimikkeli
Karoliina Tanskanen henkilöstökuva 800x600
Karoliina Tanskanen
Kiinan ja Venäjä -asiantuntija ja invest-in toiminta (äitiyslomalla)
044 767 8482
karoliina.tanskanen@mikseimikkeli.fi
KimmoHaapea-0001
Kimmo Haapea
teollisuuden uudistuminen ja digitalisaatio
0440 361 613
kimmo.haapea@mikseimikkeli.fi
KirsiMättölä-0001
Kirsi Mättölä
yrityskehittäjä, yrityksen perustamisneuvonta
0440 361 606
kirsi.mattola@mikseimikkeli.fi
MariKivinen-0001
Mari Kivinen
erityisasiantuntija, Enterprise Europe Network
0500 449 286
mari.kivinen@turkusciencepark.com
MariMeriläinen
Mari Meriläinen
yrityskaupat ja omistajanvaihdos
040 547 9716
mari.merilainen@mikseimikkeli.fi
MarjoNiittuaho_Nastolin
Marjo Niittuaho-Nastolin
yritysrahoitus, startup-yritysten valmennus
0440 361 615
marjo.niittuaho-nastolin@mikseimikkeli.fi
PäiviKarhunen
Päivi Karhunen
hoiva-, terveys- ja hyvinvointitoimialat, saksan vienti ja messut
044 794 2212
paivi.karhunen@mikseimikkeli.fi
PetriPelli-0001
Petri Pelli
palvelujohtaja, yritysten sijoittuminen
050 372 4344
petri.pelli@mikseimikkeli.fi
RiittaLappi
Riitta Lappi
hoiva-, terveys- ja hyvinvointi, maahanmuuttajien yritysneuvonta
0440 361 621
riitta.lappi@mikseimikkeli.fi
SaijaTillgren-0002
Saija Tillgren
projektipäällikkö, Venäjä-asiat
050 387 2691
saija.tillgren@mikseimikkeli.fi
Tomi Sikanen henkilöstökuva 800x600
Tomi Sikanen
asiakaspalveluturvallisuuden kehittäminen, FeelSafe
050 592 7942
tomi.sikanen@mikseimikkeli.fi

Matkailu

AnneInkeroinen-0001
Anne Inkeroinen
palvelusihteeri, matkailijoiden neuvonta
044 794 5669
anne.inkeroinen@mikseimikkeli.fi
Ei henkilökuvaa saatavilla
Ilkka Arvola
Chef of D.O. Saimaa
050 310 5796
ilkka.arvola@mikseimikkeli.fi
JohannaRipatti
Johanna Ripatti
matkailun projektihallinto
044 719 0568
johanna.ripatti@mikseimikkeli.fi
Ei henkilökuvaa saatavilla
Maisa Häkkinen
matkailujohtaja, neuvontapalvelut ja hankkeet
044 794 2219
maisa.hakkinen@mikseimikkeli.fi
MarkoRiabkov-0001
Marko Riabkov
kv-markkinointipäällikkö, VisitSaimaa -hanke
044 794 5004
marko.riabkov@mikseimikkeli.fi
MiiaKorja
Miia Korja
projektipäällikkö, D.O. Saimaa
050 516 1481
miia.korja@mikseimikkeli.fi
MinnaGurney
Minna Gurney
markkinointipäällikkö, VisitSaimaa - Lakeland Finland
044 359 8655
minna.gurney@mikseimikkeli.fi
PäiviSysmäläinen-0002
Päivi Sysmäläinen
markkinointi- ja tapahtumakoordinaattori, MSM ry
0440 361 602
paivi.sysmalainen@mikseimikkeli.fi
TarjaVesalainen-0001
Tarja Vesalainen
markkinointiassistentti
044 755 8367
tarja.vesalainen@mikseimikkeli.fi
TuulaPihkala-0001
Tuula Pihkala
vapaa-ajan asukkaiden palvelut ja matkailu
0440 361 603
tuula.pihkala@mikseimikkeli.fi

Tulevaisuuden Mikkeli

AnittaSihvonen-0002
Anitta Sihvonen
kansainvälinen projektirahoitus, sidosryhmäyhteistyö
044 794 2767
anitta.sihvonen@mikseimikkeli.fi
HeikkiSilvennoinen-0001
Heikki Silvennoinen
turvallisuusala, kansainvälinen myynti ja vienti
050 306 6768
heikki.silvennoinen@mikseimikkeli.fi
IlkkaLiljander-0001
Ilkka Liljander
hankintaneuvonta yrityksille ja aluetoimijoille
044 794 5695
ilkka.liljander@mikseimikkeli.fi
JarmoKastinen-0001
Jarmo Kastinen
tekninen asiantuntija, EcoSairilan ympäristötietoalusta, yhtiön ICT
040 464 6279
jarmo.kastinen@mikseimikkeli.fi
JuhaKauppinen-0002
Juha Kauppinen
toimitusjohtaja
0440 361 616
juha.kauppinen@mikseimikkeli.fi
JussiHeinimö-0002
Jussi Heinimö
invest-in, biotalous, biojalostamot, TkT
040 544 0936
jussi.heinimo@mikseimikkeli.fi
KatiSaltiola-0001
Kati Saltiola
Tulevaisuuden Mikkeli, Memory Campus -alueen kehitys
0440 361 612
kati.haverinen@mikseimikkeli.fi
MikaHelenius
Mika Helenius
digiklusterin innovaatiot
0400 264 432
mika.helenius@mikseimikkeli.fi
PanuJouhkimo0001
Panu Jouhkimo
Tulevaisuuden Mikkeli, EcoSairilan alueen koordinaattori
044 598 6854
panu.jouhkimo@mikseimikkeli.fi

Hallinto

EmmiLiikanen-0002
Emmi Liikanen
yhtiön viestintä, digikartoitukset ja yrityskoulutukset (Digiportaat -hanke)
044 359 8656
emmi.liikanen@mikseimikkeli.fi
MaaritRandelin-0001
Maarit Randelin
hallintopäällikkö
0440 361 607
maarit.randelin@mikseimikkeli.fi
ReettaVäisänen-0002
Reetta Väisänen
yhtiön taloushallinto ja hankehallinto
044 794 2211
reetta.vaisanen@mikseimikkeli.fi

MikseiMikkeli ja Yrittäjä juttelivat.
Yrittäjä voitti.

Tuotamme Mikkelin kaupungin yrityspalvelut. Toimimme puolueettomasti, luottamuksellisesti, nopeasti ja henkilökohtaisesti.

Ota yhteyttä ja jutellaan.

Valikko