Our personnel

Our email addresses are in form of firstname.lastname@mikseimikkeli.fi

Etsi
Generic filters
Exact matches only

Management group

Juha Kauppinen henkilöstökuva 800x600
Juha Kauppinen
managing director
0440 361 616
juha.kauppinen@mikseimikkeli.fi
Maarit Randelin henkilöstökuva 800x600
Maarit Randelin
manager, administration
0440 361 607
maarit.randelin@mikseimikkeli.fi
Ei henkilökuvaa saatavilla
Maisa Häkkinen
director, travel services
044 794 2219
maisa.hakkinen@mikseimikkeli.fi
Petri Pelli henkilöstökuva 800x600
Petri Pelli
director, business services
050 372 4344
petri.pelli@mikseimikkeli.fi

Business Services

Aki Hakala henkilöstökuva 800x600
Aki Hakala
public funding, wood industry and building, exports
0440 361 624
aki.hakala@mikseimikkeli.fi
Arttu Kotilainen henkilöstökuva 800x600
Arttu Kotilainen
internationalization of bioenergy industry
044 750 9721
arttu.kotilainen@mikseimikkeli.fi
Hannele Hynninen henkilöstökuva 800x600
Hannele Hynninen
commercial and industrial sites and spaces, trade fairs
044 794 2217
hannele.hynninen@mikseimikkeli.fi
Heidi Lampinen henkilöstökuva 800x600
Heidi Lampinen
business developer, European entrepreneur exchange
0440 361 619
heidi.lampinen@mikseimikkeli.fi
Ei henkilökuvaa saatavilla
Heli Tavasti
Business advisor, new businesses
050 350 2055
heli.tavasti@uusyrityskeskus.fi
Jukka Kumpusalo henkilöstökuva 800x600
Jukka Kumpusalo
communications manager, business advisor
044 794 5694
jukka.kumpusalo@mikseimikkeli
Karoliina Tanskanen henkilöstökuva 800x600
Karoliina Tanskanen
Business advisor, trade in China and Russia, invest-in activities
044 767 8482
karoliina.tanskanen@mikseimikkeli.fi
Kimmo Haapea henkilöstökuva 800x600
Kimmo Haapea
industrial modernization, digitalization
0440 361 613
kimmo.haapea@mikseimikkeli.fi
Kirsi Mättölä henkilöstökuva 800x600
Kirsi Mättölä
business developer, new businesses
0440 361 606
kirsi.mattola@mikseimikkeli.fi
Mari Kivinen
business advisor, international partnerships and subcontracting
0500 449 286
mari.kivinen@turkusciencepark.com
Mari Meriläinen
business advisor, acqusitions and generation shifts
040 547 9716
mari.merilainen@mikseimikkeli.fi
Marjo Niittuaho-Nastolin henkilöstökuva 800x600
Marjo Niittuaho-Nastolin
private and public funding, start-up business coach
0440 361 615
marjo.niittuaho-nastolin@mikseimikkeli.fi
Päivi Karhunen henkilöstökuva 800x600
Päivi Karhunen
hoiva-, terveys- ja hyvinvointitoimialat
044 794 2212
paivi.karhunen@mikseimikkeli.fi
Petri Pelli henkilöstökuva 800x600
Petri Pelli
director, business services
050 372 4344
petri.pelli@mikseimikkeli.fi
Riitta Lappi henkilöstökuva 800x600
Riitta Lappi
hoiva-, terveys- ja hyvinvointi, maahanmuuttajien yritysneuvonta
0440 361 621
riitta.lappi@mikseimikkeli.fi
Tomi Sikanen henkilöstökuva 800x600
Tomi Sikanen
asiakaspalveluturvallisuuden kehittäminen, FeelSafe
050 592 7942
tomi.sikanen@mikseimikkeli.fi

Travel Services

Anne Inkeroinen henkilöstökuva 800x600
Anne Inkeroinen
service secretary, tourist information
044 794 5669
anne.inkeroinen@mikseimikkeli.fi
Ei henkilökuvaa saatavilla
Johanna Ripatti
administration of travel-related projects
044 719 0568
johanna.ripatti@mikseimikkeli.fi
Ei henkilökuvaa saatavilla
Maisa Häkkinen
director, travel services
044 794 2219
maisa.hakkinen@mikseimikkeli.fi
Ei henkilökuvaa saatavilla
Marko Riabkov
international travel marketing
044 794 5004
marko.riabkov@mikseimikkeli.fi
Ei henkilökuvaa saatavilla
Minna Gurney
marketing manager, VisitSaimaa - Lakeland Finland
044 359 8655
minna.gurney@mikseimikkeli.fi
Päivi Sysmäläinen henkilöstökuva 800x600
Päivi Sysmäläinen
marketing and event coordinator
0440 361 602
paivi.sysmalainen@mikseimikkeli.fi
Tuula Pihkala henkilöstökuva 800x600
Tuula Pihkala
summer resident services and travel services
0440 361 603
tuula.pihkala@mikseimikkeli.fi

Future Mikkeli

Anitta Sihvonen 800x600 henkilöstökuva
Anitta Sihvonen
international project funding, stakeholder relations
044 794 2767
anitta.sihvonen@mikseimikkeli.fi
Heikki Silvennoinen henkilöstökuva 800x600
Heikki Silvennoinen
safety & security, international sales and exports
0440 361 628
heikki.silvennoinen@mikseimikkeli.fi
Ilkka Liljander henkilöstökuva 800x600
Ilkka Liljander
public procurement advisor
044 794 5695
ilkka.liljander@mikseimikkeli.fi
Jarmo Kastinen henkilöstökuva 800x600
Jarmo Kastinen
technical specialist, EcoSairila
040 464 6279
jarmo.kastinen@mikseimikkeli.fi
Juha Kauppinen henkilöstökuva 800x600
Juha Kauppinen
managing director
0440 361 616
juha.kauppinen@mikseimikkeli.fi
Jussi Heinimö henkilöstökuva 800x600
Jussi Heinimö
invest-in activities, bioeconomy, biorefineries
040 544 0936
jussi.heinimo@mikseimikkeli.fi
Kati Saltiola henkilöstökuva 800x600
Kati Saltiola
Memory Campus area coordinator
0440 361 612
kati.haverinen@mikseimikkeli.fi
Panu Jouhkimo henkilöstökuva 800x600
Panu Jouhkimo
EcoSairila area coordinator
044 598 6854
panu.jouhkimo@mikseimikkeli.fi

Administration

Emmi Liikanen henkilöstökuva 800x600
Emmi Liikanen
corporate communications, lifelong learning project
044 359 8656
emmi.liikanen@mikseimikkeli.fi
Maarit Randelin henkilöstökuva 800x600
Maarit Randelin
manager, administration
0440 361 607
maarit.randelin@mikseimikkeli.fi
Reetta Väisänen henkilöstökuva 800x600
Reetta Väisänen
administration
044 794 2211
reetta.vaisanen@mikseimikkeli.fi

MikseiMikkeli and Entrepreneur talked.
The Entrereneur won.

We produce unbiased, confidential, rapid and personal business services in Mikkeli.

Let's talk.